Вибір перерізу кабелів і проводів. За оцінками фахівців однією з найбільш частих причин пожеж в житлових і офісних будівлях є пошкодження електричної проводки від нагрівання. Уникнути таких проблем Вам допоможе правильний розрахунок перерізу проводу або кабелю.

Для правильного вибору перерізу провідника електричного струму, необхідно врахувати наступні моменти:

  • - Прокладаєма вами проводка являє собою коротку лінію з великою струмовим навантаженням - в даному випадку вибір буде проводитися за умовою нагріву (по току);
  • - Ваша проводка представляє собою ланцюг великої довжини з малим навантаженням (наприклад повітряні ЛЕП) - вибір за механічною міцностю провідника і значенням падіння на ньому напруги.

Хоча алюмінієві дроти дешевше ніж мідні, вони мають ряд незаперечних недоліків:

  • - Окислюються на відкритому повітрі;
  • - Більше схильні до механічних впливів;
  • - Мають менший термін служби.

Також потрібно врахувати, що електрична провідність алюмінієвих провідників нижче ніж мідних, внаслідок чого, при однакових значеннях, у мідних проводів переріз буде менше. Це особливо важливо при прокладанні зовнішньої проводки.

Перед тим як остаточно визначитися з вибором перерізу, не забудьте взяти до уваги потужність всіх електричних споживачів, які ви плануєте підключати до мережі. Кабель обов'язково повинен мати невеликий запас потужності. Це потрібно для можливості підключення додаткового електрообладнання та з метою надійності його експлуатації.

Отримані при розрахунку значення завжди округляйте в сторону більшого. Припустимо вам потрібно визначити перетин мідної жили для підключення через розетку електричного приладу потужністю 4 кВт. У таблиці знаходите значення для закритої проводки 4,1 кВт якому відповідав би переріз 2,0 мм2.

Бажано вибрати кабель з резервом по потужності. Виходячи з даних рекомендацій приймаємо значення 2,5 мм2.

У спрощеному варіанті вибір перерізу мідного дроту для прокладки електропроводки в стінах зводиться до з наступного:

  • - Підключення розеточной групи - провід мідний 1,5 - 2,5 мм2;
  • - Підключення освітлення - провід мідний 1,0 - 1,5 мм2;
  • - Введення 1 фази в квартиру (40 -100 м2) - провід мідний 6 мм2.

Таблиця 1. Вибір перерізу провідника по току і навантаженні

/Выбор сечения кабеля

Таблиця 2. Вибір перерізу кабеля по типу навантаження
Выбор кабеля по виду нагрузки

Важливо пам'ятати! Неправильний розрахунок перерізу кабелю може призвести до перегріву і пошкодження ізоляції і, внаслідок, до короткого замикання та пожежі.