Монтаж електричного нагрівального мату

Електричний обігрів підлоги можна здійснити двома способами - нагрівальним матом і нагрівальним кабелем. Установка кабелю проводиться в стяжку 3-5 см. Якщо немає можливості підняти висоту підлоги використовують нагрівальний мат, який встановлюється в плитковий клей.

Техніка безпеки при монтажі

Проводити монтаж повинні тільки досвідчені фахівці. Уважно вивчіть інструкції перед початком робіт. При виконанні монтажу обов'язково дотримуйтесь правил техніки безпеки, діючі експлуатаційні норми і обмеження.

Поверхня підлоги повинна бути очищена від сторонніх предметів і вирівняна. На підлогу нанесіть грунтовку для надійного кріплення нагрівального мату.

Послідовність виконання монтажу

Последовательность монтажа нагревательного мата

1. Складіть план розташування площі обігріву з розмірами. На кресленні вкажіть місце розташування з'єднання кабелю живлення з нагрівальним матом і місце установки датчика температури.

2. Виконайте в підлозі паз глибиною близько 10 мм для гофрованої труби. У неї буде встановлений датчик температури. Труба з датчиком повинна розташовуватися на одному рівні з нагрівальним кабелем. Розмістіть гофровану трубу так, щоб радіус вигину дозволяв легко замінити датчик.

3. Використовуючи ізоляційну стрічку загерметизуйте захисну трубку датчика. Покладіть кабель живлення в гофрованій трубці до монтажної коробки. Не допускається торкання або перетин кабелю живлення і датчика температури.

4. Звіряючись з планом монтажу, акуратно, намагаючись не пошкодити кабель, розріжте сітку мату.

5. Для того, що б уникнути зсувів при нанесенні укладайте нагрівальний мат клейовою основою до підлоги. При наявності унітазу, біде або зливу обійдіть їх. Якщо, виникла необхідність від'єднати кабель від основи, надійно прикріпіть його до бетонного покриття за допомогою монтажної стрічки або клею.

6. Виміряйте опір контуру заземлення та ізоляції нагрівального кабелю. Виміри проводяться до і після заливки клеючого розчину.
Вирівнюючий розчин накладіть так, щоб між ним і матом не було повітряних прошарків. Кабель і «холодний кінець» в захисній трубці повинні бути повністю закриті. При використанні в якості декоративного покриття паркету або лінолеуму, потужність теплої підлоги повинна становити не більше 100 Вт/м2. Для плитки - 160 Вт/м2.

7. Якщо електричний мат встановлюється у вологих приміщеннях (ванна, душова) необхідно використовувати гідроізоляцію. В інших приміщеннях виконувати цю умову не потрібно.

8. При підключенні терморегулятора необхідно використовувати пристрій захисного відключення (ПЗВ) або диференціальний автомат з струмом відключення не вище 10 мА у вологих приміщеннях і 30 мА в інших.