При виявленні іскріння розетки потрібно оперативно встановити причину несправності і її усунути. Основною причиною виникнення іскріння і нагріву є поганий контакт між проводом живлення і розеткою.

Іскріння і нагрів розетки може виникати в зв'язку з перевантаженістю електричного кола. Перш за все необхідно перевірити сумарну потужність підключених до неї електроприладів.

Стандартно силова розетка розрахована на силу струму до 16А, напругою 220В і навантаженняь до 3,5кВт.

Якщо потужність підключаємих приладів вище на контактах розетки виникають дугоподібні розряди (іскри). В такому випадку необхідно розподілити навантаження по іншим розеток. При іскрінні розетки від перевантаження висока ймовірність вигоряння контактів і скоріше за все вона підлягає заміні.

Вигоряння контактів розетки.

plohoj-kontakt-rozetki

Іскріння може виникати при включенні потужних електроприладів безпосередньо виделкою без вимикача. При цьому, навіть при використанні самих якісних і надійних розеток Legrand або Schneider Electric, все одно в момент стикання струмоведучих частин буде з'являтися іскровий розряд. Внаслідок цього, контакт підгоратиме і розетка вийде з ладу.

Усунути несправність можна включенням в ланцюг такого приладу вимикача.

Вимикач в ланцюзі розетки

ustanovka-rozetki-s-vyklyuchatelem.

Ще однією причиною виникнення іскріння може бути стара алюмінієва проводка. При тривалому використанні алюмінієвий дріт видавлюється з-під затискача. При цьому якість контакту погіршується і виникає іскріння. Виправити становище можна періодичної ревізією розеток (зачистка і повторна обжимка дротів), або заміною алюмінієвих проводів на мідні (ВВП, ШВВП, ПВС).

Якщо у Вас в будинку встановлені розетки європейського стандарту, а підключаюмі прилади мають вітчизняну вилку, ймовірність поганого контакту між ними дуже велика.

Контактні електроди вилки радянського стандарту мають менший діаметр, ніж роз'єми європейської розетки. Контакт в місці з'єднання таких струмоведучих частин буде не постійним, що призведе до нагрівання і іскріння. Для уникнення таких ситуацій потрібно використовувати вилку і розетку одного стандарту.

Радянська вилка і євророзетка

Sovetskie-vilki

Поганий контакт може виникнути і при новому підключенні в розетках невисокої якості. Затискачі в них виготовлені з м'якого металу, які при обтисканні ними проводу (кабелю) деформуються, і не можуть забезпечити надійне контактне з'єднання.

Вибираючи електричні розетки варто пам'ятати, що якісна електрофурнітура Legrand або Schneider Electric гарантовано забезпечить не тільки надійне та безаварійне функціонування Вашої побутової техніки, а й порадує око різноманітністю колірних рішень і дизайном.

Важливо пам'ятати: будь-яка робота з розеткою або вимикачем вимагає відключення електроенергії!